اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 888
    کد: 12156
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۷/۰۱
    مدیر امور هنری شهرداری مشهد خبر داد :‌

    نمادها و نشانه های جنگ تحمیلی در فضاسازی شهری مشهد

    مدیر امور هنری شهرداری مشهد گفت همزمان با آغاز هفته بزرگداشت دفاع مقدس ،‌نمادها و نشانه های جنگ تحمیلی و یادگارهای هشت سال دفاع مقدس به عنوان یادمان های مناسبتی در فضاسازی های شهر مقدس مشهد جای گیری شده است .
     نمادها و نشانه های جنگ تحمیلی در فضاسازی شهری مشهد
    به گزارش خبرنگار ما ،‌هادی مظفری اظهار داشت :‌ در همین راستا 45 یادمان با موضوع های متناسب با این ایام حماسی در شهر مقدس مشهد در معرض نمایش مردم و زائرین بارگاه منور رضوی قرار گرفته است.
    او ادامه داد : با توجه به انتشار فراخوان برای مناسبت های پیش رو و مشارکت گسترده ی  هنرمندان ،‌امسال فضاسازی هایی که به منظور بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مشهد انجام شده است ، از تنوع و جذابیت ویژه ای برخوردار است .
    وی افزود :بخشی از فعالیت های انجام شده در بخش فضاسازی به مناسبت هفته دفاع مقدس مربوط به نمایش یادگارهای جنگ تحمیلی است . مدیر هنری شهرداری به عنوان نمونه به طراحی و ساخت کلاه خودهایی اشاره کرد که در قالب  باغچه هایی ،‌ دور درخت  ها قرار گرفته اند و گویی درخت های شهر در داخل هر یک از این کلاه ها روییده اند.
    مظفری ادامه داد :‌ همچنین امسال کوله پشتی های رزمندگان و نیز قمقمه های آب را در شهر می بینیم که در پای هر درخت افتاده و این نگرش را به ذهن تداعی می کند که با افتادن هر قمقمه از دست رزمنده ای ،‌بر روی زمین درختی روییده است .
    وی گفت پیراهن هایی یادگاری از رزمندگان نیز در ابعاد شهری در بلوار ملک آباد جانمایی شده است که بر روی هر یک ، سربند یک بسیجی یا تمثال حضرت امام (ره )  و یا با جملاتی که معمولا بر روی لباس رزمندگان وجود داشت ،‌ همچون « همشهری امام رضا ،‌فرستادگان امام رضا و ... » مزین شده اند .
    وی تصریح کرد این جملات از کتاب « فرهنگ جبهه » برگرفته شده است و یادآور توسل رزمندگان به ائمه اطهار و تبرک جستن از نام امامان و معصومین (ع) می باشد .
    وی اظهار امیدواری کرد با مجموع اقدامات انجام شده در این بخش توانسته باشیم بخشی از خاطرات دفاع مقدس را برای مردم زنده کنیم .
    تعداد بازدید: 888
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد