• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 844
    کد: 12349
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۷/۱۰
    در بازدید کارشناسان هنری مناطق شهرداری مشهد صورت می گیرد ،‌

    بررسی شرایط دیوارنگاری 50 دیوار شهر مشهد

    50 منطقه و دیوار مناسب که شرایط ترسیم نقاشی دیواری را داشته و انجام دیوارنگاری بر روی آنها مهیا است ،‌ ‌توسط کارشناسان هنری مناطق سیرده گانه شهرداری مشهد مورد بررسی دقیق قرار می گیرند .
    بررسی شرایط دیوارنگاری 50 دیوار شهر مشهد
    به گزارش خبرنگار ما ،‌ این بازدید امروز انجام خواهد شد و  دیوارهایی که در جشنواره دیوارنگاری تعیین شده بودند مورد بررسی مجدد کارشناسان قرار می گیرند تا کلیه شرایط دیوارنگاری ، تناسب آن با ‌فضاسازی شهر و همچنین تطابق و هماهنگی با فرهنگ حاکم و  شرایط  هر منطقه در نظر گرفته شود .
    گفتنی است کارشناسان هنری در تمامی مناطق شهرداری مستقر هستند و نیاز سنجی های امور مربوط به زیباسازی شهر و فضاسازی ها را از نزدیک تر دنبال می کنند تا آثار هنری در هر منطقه به تناسب شرایط و نیاز موجود به صورت کارشناسی شده انتخاب و جانمایی گردد .
    شایان ذکر است ،‌اهداف جشنواره دیوار نگاری که مرداد ماه سال جاری در مشهد آغاز به کار کرد ،‌ چگونگی انتقال صریح و مؤثر مضامین ارزشی و فرهنگی به وسیله‌ی دیوارنگاره‌ها ،‌توجه به خصوصیات بین‌رشته‌ای دیوارنگاره و استفاده از‌ هنرهای مختلف در مسیر خلق اثر و همچنین بازشناسی هویت و کارکرد دیوارنگاره در کلان‌شهرهای نوین می باشد .
    کلید واژه ها: دیوارنگاری -
    تعداد بازدید: 844
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد